OM OS

Vi er et konsulentbureau, der er sat i verden for at hjælpe talenter og virksomheder med at opnå deres fulde potentiale gennem talentudvikling, diversitet og innovation. 

Vi opererer på flere fronter:  

Vi har siden 2012 været thought leaders på ‘mangfoldig talentudvikling’, og bygger i dag bro ml. talenter og virksomheder med et talentudviklingsforløb, hvor teams af 4-5 talenter løser en case for en virksomhed. Forløbet kalder vi High Potentials. Det eksisterer i Aarhus, Odense, Vejle og København og drives i samarbejde med kommuner og jobcentre. 

Vi tilbyder derudover foredrag og workshops, som hjælper ledere og virksomheder med at komme i mål med deres forretningsudvikling, diversitetsindsatser og talentudvikling.  

Vi står også bag konferencen, TALENT & DIVERSITY SUMMIT. 

mød teamet

Lina Bannerholt

Lina Bannerholt

Projektleder

Er kontaktperson for:

Deltagere tilknyttet High Potentials i Aarhus

Kontaktoplysninger:

Mail: lina@leadthetalent.dk

Mobil: +45 31 76 54 98

Sofie Agergaard

Sofie Agergaard

Projektleder

Er kontaktperson for:

Deltagere tilknyttet High Potentials i Vejle

Kontaktoplysninger:

Mail: sofie@leadthetalent.dk

Mobil: +45 31 76 23 94

Benjamin Hass

Benjamin Hass

Projektleder

Er kontaktperson for:

Deltagere tilknyttet High Potentials i København

Kontaktoplysninger:

Mail: benjamin@leadthetalent.dk

Mobil: +45 31 64 91 69

Bahar Kirici

Bahar Kirici

Projektkoordinator

Er kontaktperson for:

Deltagere tilknyttet High Potentials i Odense

Kontaktoplysninger:

Mail: bahar@leadthetalent.dk

Mobil: +45 31 56 23 85

Anders Thyboe-Thomsen

Anders Thyboe-Thomsen

Projektleder

Er kontaktperson for:

Deltagere tilknyttet High Potentials i Odense

Kontaktoplysninger:

Mail: anders@leadthetalent.dk

Mobil: +45 31 51 91 32

Johan Schrøder

Johan Schrøder

Forretningskonsulent

Er kontaktperson for:

Virksomheder tilknyttet High Potentials i Vejle

Kontaktoplysninger:

Mail: johan@leadthetalent.dk

Mobil: +45 31 19 79 83

Christoffer Buch-Larsen

Christoffer Buch-Larsen

Forretningskonsulent

Er kontaktperson for:

Virksomheder tilknyttettet High Potentials i Odense

Kontaktoplysninger:

Mail: christoffer@leadthetalent.dk

Mobil: +45 53 71 40 55

Iben Rasmussen

Iben Rasmussen

Forretningskonsulent

Er kontaktperson for:

Virksomheder tilknyttet High Potentials i Aarhus

Kontaktoplysninger:

Mail: iben@leadthetalent.dk

Mobil: +45 31 20 90 28

Anne Lene Parst Wacher

Anne Lene Parst Wacher

Forretningskonsulent

Er kontaktperson for:

Virksomheder tilknyttet High Potentials i Aarhus

Kontaktoplysninger:

Mail: aw@leadthetalent.dk

Mobil: +45 31 14 43 38

Katrine Østerhaab Kjeldmand

Katrine Østerhaab Kjeldmand

Mentoransvarlig

Er kontaktperson for:

Mentorforløb i Aarhus, Odense og København

Kontaktoplysninger:

Mail: katrine@leadthetalent.dk

Mobil: +45 31 68 80 78

Frank Boye Bigum

Frank Boye Bigum

Koordinator

 

Kontaktoplysninger:

Mail: frank@leadthetalent.dk

Taja Boisen

Taja Boisen

Koordinator

 

Kontaktoplysninger:

Mail: taja@leadthetalent.dk

Sofie Lomholt

Sofie Lomholt

Kommunikation og Marketing Specialist

 

Kontaktoplysninger:  

Mail: sl@leadthetalent.dk 

Mobil: +45 31 16 77 60 

Natascha Quach Hougaard

Natascha Quach Hougaard

Marketing Specialist

 

Kontaktoplysninger:  

Mail: natascha@leadthetalent.dk

Mobil: +45 31 68 00 71

Dennis Stenbjerg

Dennis Stenbjerg

Rekrutteringskonsulent

 

Kontaktoplysninger:

Mail: dennis@leadthetalent.dk 

Mobil: +45 31 45 94 88

 

Anja Matulewska

Anja Matulewska

Rekrutteringskonsulent

 

Kontaktoplysninger:

Mail: am@leadthetalent.dk

Mobil: + 45 31 40 13 58

Arish Ahmad

Arish Ahmad

Drifts og udviklingschef

Kontaktoplysninger:

Mail: arish@leadthetalent.dk

Mobil: +45 53 38 77 53

Ahmet Günes

Ahmet Günes

Stifter

Kontaktoplysninger:

Mail: ahmet@leadthetalent.dk

Mobil: +45 21 71 72 85

Jeanne Dupont

Jeanne Dupont

Digital koordinator

Kontaktoplysninger:

Mail: jeanne@leadthetalent.dk

Mobil: +45 53 84 97 00

Marieke Bülow

Marieke Bülow

Design Sprint Facilitator

FIND OS HER

AARHUS

Günes & CO // LEAD THE TALENT

Elkjærvej 26 st

8230 Åbyhøj

Mail: info@leadthetalent.dk

ODENSE

Günes & CO // LEAD THE TALENT

Forskerparken 10

5230 Odense M

Mail: info@leadthetalent.dk

ADVISORY BOARD

Vores advisory board består af erfarne ledere fra den private og offentlige sektor, som hver især brænder for at gøre en forskel for LEAD THE TALENT

Niclas Kvernrød

Niclas Kvernrød

Senior HR Business Partner

Salling Group

Lise Uhre Pless

Lise Uhre Pless

Sekretariatschef

Aarhus Kommune

Jeppe Schyth Olsen

Jeppe Schyth Olsen

Markedschef / CMO

BDO

Bente Steffensen

Bente Steffensen

Direktør

Aarhus Erhverv

Conny E. Andersen

Conny E. Andersen

Direktør

Designmejeriet

 Ahmet   Günes

Ahmet Günes

Founder

LEAD THE TALENT

WHY

Vi går glip af en masse talent og potentiale. Vi vil hjælpe talenter og virksomheder med at udløse deres fulde potentiale igennem innovation og diversitet

Et sponsorbarn for hver medarbejder

Som virksomhed ligger det os meget på sinde, at alle børn skal vokse op i et kærligt hjem, så de har en fremtid, hvor de kan udleve deres fulde potentiale. Derfor er LEAD THE TALENT virksomhedsfadder hos SOS Børnebyerne, hvor hver medarbejder har et sponsorbarn.