OM OS

Vi er et konsulentbureau, der er sat i verden for at hjælpe talenter og virksomheder med at opnå deres fulde potentiale gennem talentudvikling, diversitet og innovation. 

Vi opererer på flere fronter:  

Vi har siden 2012 været thought leaders på ‘mangfoldig talentudvikling’, og bygger i dag bro ml. talenter og virksomheder med et talentudviklingsforløb, hvor teams af 4-5 talenter løser en case for en virksomhed. Forløbet kalder vi High Potentials. Det eksisterer i Aarhus og Odense og drives i samarbejde med kommuner og jobcentre. 

Vi tilbyder derudover foredrag og workshops, som hjælper ledere og virksomheder med at komme i mål med deres forretningsudvikling, diversitetsindsatser og talentudvikling.  

Vi står også bag konferencen, TALENT & DIVERSITY SUMMIT. 

mød teamet

Ahmet Günes

Ahmet Günes

Stifter

Kontaktoplysninger:

Mail: ahmet@gunes.dk

Mobil: +45 21 71 72 85

Arish Ahmad

Arish Ahmad

Projektleder

Kontaktoplysninger:

Mail: arish@leadthetalent.dk

Mobil: +45 53 38 77 53

Anne Lene Parst Wacher

Anne Lene Parst Wacher

Forretningskonsulent

Er kontaktperson for:

Virksomheder tilknyttet High Potentials i Aarhus

Kontaktoplysninger:

Mail: annelene@leadthetalent.dk

Mobil: +45 60 53 92 34

Kristian Skjøtt Eilersen

Kristian Skjøtt Eilersen

Forretningskonsulent

Er kontaktperson for:

Virksomheder til High Potentials i Odense

Kontaktoplysninger:

Mail: kristian@leadthetalent.dk

Mobil: +45 22 98 05 10

Iben Rasmussen

Iben Rasmussen

Forretningskonsulent

Er kontaktperson for:

Virksomheder tilknyttet High Potentials i Aarhus.

Kontaktoplysninger:

Mail: iben@leadthetalent.dk

Benjamin Hass

Benjamin Hass

Projektkoordinator

Er kontaktperson for:

Deltagere tilknyttet High Potentials i Odense

Kontaktoplysninger:

Mail: benjamin@leadthetalent.dk

Mobil: +45 24 65 89 81

Sofie Agergaard

Sofie Agergaard

Projektkoordinator

Er kontaktperson for:

Deltagere tilknyttet High Potentials i Odense

Kontaktoplysninger:

Mail: sofie@leadthetalent.dk

Mobil: +45 71 12 88 70

Lina Bannerholt

Lina Bannerholt

Projektkoordinator

Er kontaktperson for:

Deltagere tilknyttet High Potentials i Aarhus

Kontaktoplysninger:

Mail: lina@leadthetalent.dk

Mobil: +45 28 93 98 70

Anders Thyboe-Thomsen

Anders Thyboe-Thomsen

Projektkoordinator

Er kontaktperson for:

Deltagere tilknyttet High Potentials i Aarhus.

Kontaktoplysninger:

Mail: anders@leadthetalent.d

Mobil: +45 21 62 56 48

Johan Schrøder

Johan Schrøder

Key Account Manager

Er ansvarlig for:

Vores rekrutteringsservice

Kontaktoplysninger:

Mail: johan@leadthetalent.dk

Mobil: +45 40 59 86 76

Maj Marie Larsen

Maj Marie Larsen

Konsulent

Er kontaktperson for:

Rekrutteringsfirmaer, -konsulenter og virksomheder der søger nye talenter.

Kontaktoplysninger:

Mail: maj@leadthetalent.dk

Mobil: +45 53 71 40 55

Chani Yavin

Chani Yavin

Kommunikations- & Marketingkoordinator

Er kontaktperson for:

Mentorforløb i Aarhus, Odense og KBH

Kontaktoplysninger:

Mail: chani@leadthetalent.dk

Mobil: +45 22 56 53 68

Anja Matulewska

Anja Matulewska

Innovationskonsulent & Design Sprint Facilitator

Er kontaktperson for:

Design Sprint og Sprint:Digital

Kontaktoplysninger:

Mail: anja@leadthetalent.dk

Mobil: +45 25 68 50 88

FIND OS HER

AARHUS

Günes & CO // LEAD THE TALENT

Elkjærvej 26 st, 8230 Åbyhøj

Mail: info@leadthetalent.dk

Telefon: 21 71 72 85

ODENSE

Günes & CO // LEAD THE TALENT

Forskerparken 10, 5230 Odense M

Mail: info@leadthetalent.dk

Telefon: 53 38 77 53

ADVISORY BOARD

Vores advisory board består af erfarne ledere fra den private og offentlige sektor, som hver især brænder for at gøre en forskel for LEAD THE TALENT

Niclas Kvernrød

Niclas Kvernrød

Senior HR Business Partner

Salling Group

Lise Uhre Pless

Lise Uhre Pless

Sekretariatschef

Aarhus Kommune

Jeppe Schyth Olsen

Jeppe Schyth Olsen

Markedschef / CMO

BDO

Bente Steffensen

Bente Steffensen

Direktør

Aarhus Erhverv

Conny E. Andersen

Conny E. Andersen

Direktør

Designmejeriet

   Ahmet    Günes

Ahmet Günes

Founder

LEAD THE TALENT

WHY

Vi går glip af en masse talent og potentiale. Vi vil hjælpe talenter og virksomheder med at udløse deres fulde potentiale igennem innovation og diversitet